Datowniki i numeratory - wiesz jak je wykorzystać w swojej firmie?
Datowniki i numeratory to specjalne rodzaje pieczątek, które można wykorzystać w wielu sytuacjach. Zależnie od modelu, różnią się nawet funkcjonalnościami czy rodzajem stosowanego tuszu. Czy ten rodzaj pieczątek firmowych sprawdzi się również w twojej firmie? Przekonaj się, czy wiesz wszystko na temat stempli i automatyzacji pracy!
Datownik – pieczątka z datą
Datownik czyli inaczej pieczątka z datą, jest często stosowana w urzędach, instytucjach państwowych oraz w przedsiębiorstwach, do przyśpieszenia pracy biurowej, księgowych czy prawników oraz innych osób mających do czynienia ze znaczną ilością dokumentów. Pieczątki firmowe są podstawowym wyposażeniem każdego biura, a datowniki umożliwiające automatyczne umieszczenie daty sprawiają, że zaoszczędzimy swój cenny czas! Każda osoba, która pracuje na co dzień z dokumentami wie, że ręczne datowanie jest nużące, trudne i można łatwo popełnić błąd. Automat sprawi, że wyeliminujemy to ryzyko raz na zawsze!
Jak wykorzystać datownik w firmie?
- do stemplowania korespondencji – np. daty nadesłania lub wpłynięcia listu, przesyłki pocztowej, paczki;
- do uzupełniania daty wystawienia dokumentu – np. rachunku czy faktury;
- do oznaczenia dokumentu z datą wpłynięcia pieniędzy;
- do innych umów, szczególnie jeśli podpisujemy je dosyć regularnie z różnymi podwykonawcami.
Datowniki są często stosowane w służbie zdrowia w czasie podbijania recept, zleceń na badania lub zwolnień lekarskich oraz w administracji publicznej czy w magazynach, gdzie trzeba datą potwierdzić wydanie dokumentacji lub wpływ towarów.
Datownik z tekstem – model specjalny
W sprzedaży funkcjonują również datowniki z tekstem, które jak sama nazwa sugeruje, umożliwiają naniesienie jednym odbiciem daty oraz wybranej treści. To doskonały sposób na to, by połączyć dwie pieczątki firmowe w jedną, oszczędzając czas i automatyzując pracę w biurze oraz w innych miejscach.
Numerator – pieczątka numeracyjna
Numeratory to niezawodne i wydajne pieczątki, które pozwalają na wykonanie serii odbić z wybranym numerem. W zależności od modelu, możemy ustawić liczbę powtórzeń, po których następuje zmiana numeru bądź każdorazowo ustawiać położenie cyfr.
Jakie są najpopularniejsze rodzaje numeratorów:
- numeratory automatyczne – wytrzymałe i zwarte konstrukcje, często metalowe, które w zależności od rodzaju obudowy czy użytych materiałów, będą pracowały przez długi czas bezawaryjnie. Niektóre zaawansowane modele są wyposażone w mechanizm, który umożliwia ustawienie liczby powtórzeń odbicia tej samej liczby;
- numeratory ręczne – automaty samotuszujące (zazwyczaj, można również spotkać konstrukcje metalowe), które nie posiadają możliwości ustawienia liczby powtórzeń numeru, który za każdym razem ustawiamy ręcznie. Możemy wybierać spośród różnych wielkości automatów oraz liczby dostępnych cyfr czy ich wielkości.
Jak wykorzystać numerator w firmie?
- podbijanie dokumentów, np. faktur, które muszą posiadać indywidualny numer lub serię identycznych numerów;
- archiwizacja dokumentów ścisłego zarachowania,
- numerowanie wielostronicowych dokumentów.
Numeratory są również często stosowane przez osoby wydające bilety parkingowe, wejściówki na koncert, różne eventy czy kwity bagażowe. Bywają niezastąpione w działach produkcyjnych oraz kontroli jakości.
Zamów pieczątkę – datownik lub numerator
Nigdy nie posługiwałeś się numeratorem ani datownikiem? Nie wiedziałeś, że mogą usprawnić procesy w twojej firmie i zwiększyć wydajność pracowników! Zamów pieczątkę online z naszej bogatej oferty – oferujemy najniższe ceny w sieci! W międzyczasie dowiedz się, co wpływa na efektywność pracowników poza nowymi, niezastąpionymi stemplami.